Navigation
Home Page

Who's Who

Come and meet the staff at our school!

Staffing List September 2017

 

Headteacher                                      Mr. J. Brown

 

Deputy Headteacher/ SENCo          Mrs. L. Brown

 

Nursery                                              Mrs. J. Brown

                                                            Mrs. Y Dalal

                                                            Mrs. A. Kalokhe

 

Reception                                          Miss N. Hodgson

                                                            Mrs. C. Carus

                                                            Mrs. P. Trudgill

 

Year 1                                                Mr D. Hall

                                                           Mrs M. Lord (TA a.m./ interventions p.m.)

              Miss A. Weir (TA p.m.)

                                                           Miss A. Kwiecien (Mon/Weds/Fri a.m. BwD EAL support)

                                                                               

Year 2                                                 Mrs. L. Walne

                                                            Miss N. Brindle

                                                            Miss A. Weir (TA a.m.)

                                                           

Year 3                                                 Mr. S. Dunn

                                                            Mrs. S. Patel

 

Year 4                                                 Miss N. Honey

                                                            Miss R. Moorcroft

 

Year 5                                                 Mr. B. Meadows

                                                            Mrs. C. Ashbolt

 

Year 6                                                 Miss C. Wooldridge

                                                            Miss T. Stanton

 

Other Teaching Staff                         Mr. P. Blackmore (3 days Tuesday to Friday)

                                                            Mrs. M. Swarbrick (1 afternoon)

 

Family Worker                                  Mrs. C. Smith (Mon, Tues & Fri self-employed)

 

SSA’s                                                 Miss E. Ruminska (Rec)

              Mrs S. Shahid (Rec)

              Miss L. Coupe (Y1)

              Miss S. Davis (Y2 Mon, Weds, Thurs & Fri)

              Mrs J. Hitchen (Y4)

                                                           Mrs J. Roberts (Y5)

              Miss D. Moore (Y6)

              Mrs. M. Mullen (Y6)

 

Site Supervisor                                 Mr. J. Waldron

Cleaning Staff                                   Miss E. Ruminska

                                                           Mrs H. Waldron

 

School Business Manager              Mrs. W. Phillipson

Admin Assistant                              Miss G. Taylor

 

Lunchtime Assistants                      Mrs. K. McCumskay

                                                           Miss K. Monaghan

              Mrs R. Yasir

 

 


Top